ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yönetim Faaliyetleri“ ve “Okullarımızda Güvenli Eğitim Ortamları“ toplantısı gerçekleştirildi.

İlçemiz Ortaokul ve Lise Müdürleri ile okullarımızda “Yönetim Faaliyetleri“ ve “Okullarımızda Güvenli Eğitim Ortamları“ konulu toplantı 30.12.2016 tarihinde gerçekleştirildi.
 “Yönetim Faaliyetleri“ ve “Okullarımızda Güvenli Eğitim Ortamları“ toplantısı gerçekleştirildi.

    İlçemiz ortaokul ve Lise Müdürleri ile okullarımızda “Yönetim Faaliyetleri“ ve “Okullarımızda Güvenli Eğitim Ortamları“ konulu toplantı 30.12.2016 tarihinde gerçekleştirildi.

                Toplantıya İlçe Kaymakamı Uğur BULUT, İlçe Emniyet Müdürü Bülent GÜRCAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK ile ortaokul ve lise müdürlerimiz katıldı.

                İlçe Emniyet Müdürü Sn. Bülent GÜRCAN Keçiören İlçesi’nin karşılaşılan asayiş olayları ve okullarda karşılaşılan sorunlar açısından, Ankara’nın kalabalık ilçelerine nazaran çok daha iyi durumda olduğunu ifade ederek, Emniyet Müdürlüğü olarak okul güvenliği konusunda; okul yönetiminin kendileriyle ve himayesindeki görevlilerle sürekli irtibat halinde olmaları gerektiğini hatırlattı.

                Özellikle risk faktörlerinin daha fazla olduğu okullarla işbirliklerinin ve irtibatlarının daha yoğun olarak devam edeceği bilgisini verdi.

                Konuşmalarının sonunda özellikle son zamanlardaki terör olaylarından dolayı Emniyet Müdürlüğüne ve polis merkezlerine yapılan okul, öğrenci, öğretmen destek ziyaretleri için memnuniyeti belirterek teşekkürlerini dile getirdi.

                Keçiören Kaymakamı Sn. Uğur BULUT yapmış olduğu konuşmalarında; “Her Güne Bir Mahalle Ziyaretleri kapsamında o mahallenin muhtarlığının, toplum sağlığı merkezinin, okullarının, polis merkezinin ziyaret edildiğini belirtti. Ziyaretlerimizde tanışmalar, fikir alışverişleri gerçekleştiriyoruz ve varsa sorunlar üzerine giderek çözüm yolları bulmaya çalışıyoruz.“dedi.

                Her türlü yönetim faaliyetlerinde, özellikle eğitim-öğretim alanında ilçe olarak çıtamızı daha da yükseltmemiz gerektiğini belirtti. Güvenli eğitim ortamı eğitimin asli önlemlerindendir. Bu hususta da okullarımızın yanındayız. öğrenci, öğretmen, eğitim çalışanı, yönetici davranışlarının ve çalışmalarının takibi konusunda okullarımızın gerekli önlemleri zamanında almaları, üstesinden gelemedikleri problemlerde ise ilgili makamlara bilgi ve destek verilmesi icap eder. Okul içi, okul dışı her türlü önlemi gizlilik derecesinde, zamanında alınması gerektiğini belirtti.

                Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ayhan IŞIK; 2016/2017 Eğitim Öğretim yılının I. kanaat döneminin sonlarına yaklaşılırken özellikle okul iş ve işlemlerinin tamamlanması hususunda, takvime riayet edilerek sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını belirtti.

                Sizlerden özellikle ricamız okullarımızda meydana gelen her türlü problemlerin çözümünün müdürlüğünüz tarafından  alınan tedbirler ve ekip çalışmalarıyla sonuçlandırılmasıdır. Okul içi ve okul dışı özellikle ‘’güvenlik’’ konusunda cereyan eden hadiselerin ivedilikle ve gizlilik derecesinde müdürlüğümüzün ilgili birimlerine haber edilmesi gerekliliğini vurguladı.

Unutulmaması gereken şudur ki; Bir olumsuzluğun bir defa yaşanabileceğini ancak etkilerinin ve sonuçlarının telafisinin mümkün olamayacağı durumlar ortaya çıkarabileceğini ifade etti. Böylelikle  daha titiz ve daha etkili olarak çalışmalarımızı sürdürülmesi gerektiğini belirtti.

             Toplantıya soru-cevap bölümü ve dilek temennilerle son verildi.

 

 

 

30-12-201630-12-201630-12-201630-12-201630-12-2016

 

 

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.