ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yunus Emre Kültür Merkezi´nde "Hz. Hüseyin ve Kerbela" Anma Programı Düzenlendi

Yunus Emre Kültür Merkezi´nde

İlçemiz Bekir Gökdağ Anadolu Lisesi´nin hazırlamış olduğu "Hz. Hüseyin ve Kerbela programına Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Erdoğan, Keçiören İlçe Müftüsü İhsan İlhan, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, Keçiören İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Kurt, Selami İskender ve Mustafa Özel, Dünya Ehl-i Beyt Başkanı Fermani Altun ve Prof. Dr. Muhammet Nur Doğan katıldı.

Kur´an tilaveti ile başlayan Aşure Günü´nün içinde bulunduğu muharrem ayının önemli bir ay olduğu, ikramları bulunduğu aynı zamanda Hz. Peygamber Efendimizin (S.A.V.) torunu Hz. Hüseyin ve çoğu Ehl-i Beyt mensubu 70´ten fazla insanın "Kerbela" da şehit edilmesi nedeniyle ortak bir acınında yıl dönümünü anmak ve hatırlamak amacıyla düzenlenen programda Bekir Gökdağ Anadolu Lisesi Müdürü Adnan Yılmaz, "Bugünün unutulmaması gerektiğini ve unutulmayacağını, Kerbela´da Hz. Hüseyin ve 70´ten fazla çoğu Ehl-i Beyt mensubunun şehit edildiği ve bu acının hepimizin ortak acısı olduğunu" belirtti.

Prof. Dr. Muhammet Nur Doğan´ın, "Şii, sunni, alevi, türk, kürt ve arap olsun Kerbela´nın hepimiz için ortak bir acı olduğu ve bu bağlamda Hz. Hüseyin´in ortak bir değerimiz olduğunu" vurguladı.

Dünya Ehl-i Beyt Başkanı Fermani Altun, "Birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini, Hz. Hüseyin´i ve Ehl-i Beyt´ini sevenlerin barış ve kardeşlik içerisinde yaşayacağı insana değer verileceği Ehl-i Beyt sevgisinin önemini" vurguladı.

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, "Hz. Hüseyin´in Peygamber efendimiz Hz. Muhammed´in (s.a.v) elinde, Hz. Ali´nin ve Hz. Fatıma´nın elinde yetişmiş olduğunu  böyle bir islâm terbiyesi aldığını, onu sevmek ve onun yolunda gitmenin böylesi bir terbiyeye yönelmek olduğunu" belirtti.

Keçiören İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, "Hz. Hüseyin´i sevmenin Hz. Hüseyin gibi yaşamak ve onun yöneldiği Kur´an ve sünnete yönelmek islam-i bir anlayışa ve ahlaka sahip olmak olduğunu" belirtti.

"Hz. Hüseyin ve Kerbela"  Anma Programı İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan´ın duası ile sona erdi.  

yunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emreyunus emre

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.