ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KEÇİÖREN KODLUYOR" PROJESİ

"KEÇİÖREN KODLUYOR" PROJESİ

Keçiören Kodluyor Projesi ,  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ankara ili Keçiören ilçesindeki ortaokul öğrencilerini kapsamaktadır. Proje ile öğrencilere bilişimsel düşünme becerileri kazandırılacak ve teknolojiyi üretim amaçlı kullanabilmeleri için alanında uzman öğretmenlerle bilgisayar bilimleri okuryazarlığı, grafik tasarım, 3 boyutlu modelleme, algoritma, yazılım geliştirme, elektronik programlama, STEM, mobil programlama ve robotik konularında başlangıç/orta/üst düzey eğitim verilmesi  planlanmaktadır.Merkezi yerlerde kodlama atölyeleri açarak , kodlamada başarılı öğrencileri bu atölyelere yönlendirerek öğrencilerimizi geleceğin mesleklerine hazırlamak ana hedeflerimiz arasındadır.  Öğrencilerin aldıkları eğitimlerle, ulusal ve uluslararası yarışmalara özgün inovatif projelerle katılımları sağlanacaktır. Bunun yanı sıra, öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri geliştirmesi de önceliklerimiz arasında olacaktır.

 

Projenin hedefleri kapsamında Keçiören Kodluyor Projesi  1. İçerik Geliştirme Çalıştayımızı gerçekleştirdik .

 

Şube Müdürümüz Hilmi Karaot ,Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri  ,Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri , Okul İdarecilerimiz çalıştayda hazır bulundular.

 

Sabah oturumunda, Gazi Üniversitesi BÖTE öğretim üyesi  Prof. Dr Selçuk Özdemir asimetrik eğitim, endüstri 4.0  , STEM çalışmaları , gelecekteki eğitim anlayışı konularına değindi. Bilişim teknolojileri eğitiminin önemi ve bilişim derslerinin, kodlamanın diğer derslerle ilgisinden bahsetti.

 

Maltepe Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni  Burcu yılmaz Üretken Akıllar sunumunu yaptı ve tecrübelerin paylaştı .

 

Mühendis, Yazar  Buğra Ayan geleceğin meslekleri konusunda bizleri bilgilendirdi .

 

Öğleden sonra Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri bir araya gelerek “Keçiören Kodluyor Projesi” ni tartıştılar .  Oldukça verimli geçen çalıştayda Keçiören Kodluyor’un  yol haritası çizildi ve asıl işimiz şimdi başlıyor.

 

Geleceğimizin inşası için kıvılcımlar bu çalıştay ile atılmış oldu . Bu kıvılcımları bir ateşe çevirerek geleceğimiz için büyük bir ateş yakmak istiyoruz .

 

Haydi Keçiören Kodla…

 

Projemiz web sitesi :  www.keciorenkodluyor.gov.tr

 

 16-10-201816-10-201816-10-201816-10-201816-10-201816-10-201816-10-201816-10-2018

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.